שם:
נייד:
דוא"ל:
נושא הפניה:

קלפי הקס''ם - קלפי סיפור ודמיון מאויירים


הצירוף קלפי קס''ם נולד מראשי התיבות של המילים : ''קלפי סוד מאוירים'' וכמו בובת בבושקה הטומנת בקרבה בובה נוספת , נפתח ס''וד ומגלה את טיבו והריהו ''סיפור ודמיון'' .

תמונות ודימויים שימשו מאז ומתמיד כשפה הטבעית של הנפש, שפה העוקפת את האינטלקט, את השכל, את ''הראש החושב'' ומגיעה למקומות רגשיים ועמוקים בתוכנו. הקלפים הטיפוליים הם אכן כלי מאד אפקטיבי בעבודה אישית וקבוצתית. הקלפים מאוירים בציורים, בסמלים ובארכיטיפים מעולם הסיפורים והמיתולוגיה ומהתת-מודע הקולקטיבי.

המבחר העצום של הציורים, המציג מגוון רחב של מצבים הלכי רוח ורגשות, מעורר בנו משהו עמוק, מאפשר לנו לפתוח דלת לעולם הלא מודע שלנו ולראות בבהירות את הסיפור הפנימי הקיים שם

''האדם המתבונן החוצה חולם. האדם המתבונן פנימה מתעורר'', קארל יונג.


קלפי הקסם הם קלפים אסוציאטיביים המאפשרים התנסות חווייתית על בסיס של תהליכי השלכה. בשימוש במשחקי קלפים אלה אנו נתקלים בכל פעם מחדש בהקבלה בין מה שאנו רואים בקלפים לבין עצמנו. ''משחקי הקלפים האסוציאטיביים מעניקים למשתתפים חופש מוחלט בעיצוב המשחק כראות עיניהם וכך מעודדים פיתוח גישה עצמאית ויצירתית לחיים הממשיים.''[1]

העבודה עם הקלפים מעודדת שימוש בדמיון וביצירת מטאפורות. החיבור אל המחשבות והאסוציאציות העולות בראשנו, מתוך ים רחב ידיים המשותף לכולנו, הוא החיבור שלנו למה שקרל יונג כינה ''המאגר הלא מודע הקולקטיבי''.
1] וולטרוד קירשקה, סוד הקלפים המספרים – קלפי סיפור ודמיון מאויירים, הוצאת נורד, 1999


אלברט איינשטיין אמר '' לא נוכל לפתור בעיות באמצעות אותה צורת חשיבה שהשתמשנו כשיצרנו אותם''.


באמצעות עבודה עם הקלפים המאוירים והמצולמים , אנחנו עוקפים את הקוגניציה, את השכל את ''הראש החושב'' ומפנים את השאלות אל עולם הדמיון, האינטואיציה, הרגשות, התת מודע ,אל עולמנו הפנימי. בתהליך זה, מתוך העולם הפנימי , אנו מנסים לבטא במילים את אשר אנו חשים ומנסים לתת מקום לתשובות המתחילות לצוף ולהופיע כמעט מאליהן כמו במעטה קסמים.

ערכות קלפי קס''ם - קלפי סיפור ודמיון מאוירים פותחו בשיתוף פעולה בין פסיכולוגים, אנשי מקצוע טיפוליים ואמנים. הקלפים מאפשרים פיתוח הדמיון, יצירת סיפורים אישיים, לשימוש במטפורות וביצירתיות. העבודה באמצעות הקלפים מזמינה אותנו לחשיבה משוחררת וגמישה יותר, מסייעת לנו לפתח יצירתיות ומודעות עצמית, ולהרחיב את מעגל התודעה שלנו.

בעבודה עם הקלפים טמון פוטנציאל רב של אפשרויות משחק וניתן לשלב עבודה עם קלפים ככלי אבחון ,הדרכה ,טיפול וייעוץ בתהליכי עבודה ,הוראה וצמיחה אישית, במפגשים אחד*אחד, במפגשי קבוצות ובמפגשי חוויה.

הנושאים איתם ניתן לעבוד באמצעות הקלפים הם מגוונים ורבים כגון: תקשורת בין אישית, ניהול שינויים, מנהיגות, מערך תפקידים, התמודדות עם קונפליקטים, התמודדות במצבי לחץ, התמודדות עם מצבי פרידה ואובדן, עבודה עם הילד שבנו, עם הנשיות, הגבריות, הדימוי העצמי, מערכות היחסים שלנו, פיתוח יצירתיות בילדים ומבוגרים, ייעוץ והכוון, ייעוץ זוגי ומשפחתי, ובנושאים כגון תזונה נכונה לגוף ולנפש, גמילה מסמים ואלכוהול ועוד נושאים רבים אחרים


מזמינה אתכם להרשם לסדנאות ולקורסים להעשרה ולהתנסות בחדוות היצירה .

כמו כן, ניתן ליצור קשר ולהזמין סדנאות חוויה לימי גיבוש והעשרה לארגונים ולפרטיים 

פרטים נוספים גם בדף הפייסבוק  קלפי הקס''ם-קלפים טיפוליים